Küpsiste kasutamine

Mis on küpsised?
Küpsis on väike tekstifail, mille veebisait salvestab teie arvutisse või mobiilseadmesse, kui te saiti külastate. See võimaldab veebisaidil jätta meelde teie toimingud ja eelistused (näiteks kasutajanimi, keel, kirjasuurus ning muud eelistused kuvamisel) teatud ajavahemikuks. Nii ei pea te neid iga kord uuesti sisestama, kui saidile tagasi tulete või lehekülgi sirvite.

Kuidas me küpsiseid kasutame?
Mitmed meie leheküljed kasutavad küpsiseid, et jätta meelde:

 • teie eelistused külastatud lehekülgede osas (ainult projektide leheküljed URL-ga projects/MINGIPROJEKT)
 • teie tegevus külastatud lehtedel (kas olete teinud infopäringu või on see pooleli jäänud)
 • teie külastuste statistika (salvestatakse anonüümselt Google Analytics andmebaasi ja kasutatakse lehe üldise toimivuse parendamiseks)
 • kolmandate isikute sotsiaalvõrgu küpsised (Facebook ja Google võivad salvestada teie arvutisse “küpsised”, et pakkuda teile personaliseeritud informatsiooni sotsiaalvõrgustikes ja nende partnervõrgustikes (nt Google AdWords partnerid))

Küpsiseid ei salvestata Z500 serveritesse.

Selliste küpsiste rakendamine ei ole otseselt vajalik veebisaidi toimimiseks, kuid see tagab teile parema sirvimiskogemuse. Võite küpsised kas kustutada või blokeerida, kuid sellisel juhul ei pruugi kõik saidi funktsioonid toimida nii, nagu ette nähtud.

Küpsistega seotud teavet ei kasutata teie isiku kindlaks tegemiseks ning küpsiseid kasutatakse ainult siinkirjeldatud eesmärkidel.

Kuidas küpsiseid kontrollida?
Võite küpsiseid kontrollida ja/või kustutada vastavalt oma soovile. Vt aboutcookies.org. Võite kustutada kõik juba teie arvutis olevad küpsised ning enamikku brausereid saate seadistada selliselt, et küpsiste paigaldamine oleks tõkestatud. Sellisel juhul võite aga olla sunnitud kohandama teatavaid eelistusi käsitsi iga kord, kui saiti külastate, ning mõned teenused ja funktsioonid ei pruugi toimida.astate, ning mõned teenused ja funktsioonid ei pruugi toimida.

Isikuandmete töötlemine

Isikuandmeid kogume me ainult teiepoolse info avalikustamise alusel: päringu- ja kontaktivormid kodulehel ja sotsiaalvõrgustike lehekülgedel; sõnumiedastused kodulehe klienditoe moodulis ja sotsiaalvõrgustike aplikatsioonides (nt Facebook Messenger), meilitegevused (andmete edastamine z500.ee lõpuga e-maili kontodele). Z500 ei pruugi küsida enne teiepoolse info edastamist kohustusliku nõusoleku äramärkimist (nt “Selle vormi sisu edastamisega nõustute meie privaatsuspoliitikaga).

Z500 koduleht ja sotsiaalvõrgustike lehed võivad teie kohta koguda ja töödelda järgimisi isikuandmeid:

 • Üldandmed, nagu nimi, perekonnanimi, telefoninumber, meiliaadress ja aadress.
 • Demograafilised andmed, nagu sünniaeg või sugu.
 • isikukood
 • Tagasiside meie teenuste ja toodete kohta.
 • Mitmesugused taotlused, mida meie klienditeenindusele edastate.
 • Sisu, mille meie veebisaitidele, rakendustesse ja sotsiaalvõrgu lehtedele üles laadite, nt fotod või videod.
 • Taotlused meie teenuste kohta, mida lepingu alusel osutatakse.
 • Finantsandmed, nt teie pangakonto või krediitkaardi andmed või krediidihinnang.
 • Jälgimisandmed, mida meile meie veebisaitide, rakenduste ja üldiste veebiteenuste kaudu aktiivselt saadetakse. Need hõlmavad andmeid, nagu IP-aadress, veebilehitseja, mida kasutate, või keelesätted.
 • Unikaalne kasutajateave, nt sisselogimise ID, parool, turbeküsimused
 • Meilitegevused
 • Kliendisuhte korral ostukäitumine teie ostude põhjal
 • Andmed, mille olete avalikustanud ja vabatahtlikult kolmandate isikute sotsiaalvõrkudele andnud.

Vastutava andmetöötlejana ei töötle Z500 sensitiivseid isikuandmeid teile kaupade müügiks ja teenuste osutamiseks, kuid mõnikord on selliste andmete töötlemine meile kohustuslik, et täidaksime meile kehtestatud seaduslikke ja eetilisi kohustusi.

Andmete töötlemise kord

Z500-s töödeldakse isikuandmeid ohutul ja turvalisel viisil. Anname endast parima, et loodud, integreeritud, ostetud või üldisemalt Z500-s kasutatavad IT-süsteemid järgiksid vaikimisi privaatsuse põhimõtet isikuandmete võimalikult ohutuks ja turvaliseks töötlemiseks. Kasutame vajaduse korral krüptimist ja anonüümseks muutmist. Lubame isikuandmeid kasutada ainult neil inimestel, kellel on neid vaja. Meil on olemas põhimõtted, eeskirjad isikuandmete töötlemiseks.

Kui meil on vaja kasutada isikuandmete töötlemiseks andmetöötlejat, siis hindame põhjalikult äripartnereid, kellega teie isikuandmeid jagame, et nad järgiksid kohalduvaid andmekaitseseadusi. Lisaks nõuab Z500 andmetöötluse normide kehtestamiseks oma äripartneritelt – kes tegutsevad andmetöötlejatena, samas kui Z500 tegutseb vastutava andmetöötlejana – isikuandmete töötlemise lepingu allkirjastamist Z500-ga. Selle kaudu sõlmib andmetöötleja siduva lepingu ja lubab tagada ohutud ning turvalised teabeprotseduurid.

Isikuandmeid ei töödelda kauem, kui vajalik. Z500 standardne andmete säilitamistähtaeg on 6 kuud, kuid säilitusperiood võib erineda, olenevalt lepingutest, Z500 õigustatud huvidest või teistsugustest sätetest seadusenõuetes (nt töölepinguseaduse, raamatupidamist ja arhiveerimist reguleerivad õigusaktid, rahapesu vastased seadused jne). Kui teil on andmete säilitamistähtaja kohta küsimusi, palun pöörduge Z500klienditeeninduse poole. Palun vaata lisainfo saamiseks kodulehel sektsiooni „Kontakt“.

Z500 järgib minimaalse andmekasutuse põhimõtet ja veendub, et teile toodete ja teenuste pakkumisel kogutakse ainult minimaalne teenuse osutamiseks või toote pakkumiseks vajalik hulk isikuandmeid.